GDPR Academy

Pracovná zdravotná služba

Dobrý deň. Spolupracujeme s externým poskytovateľom pracovnej zdravotnej služby. Máme tohto dodávateľa považovať za sprostredkovateľa a v tejto súvislosti s ním uzatvoriť aj sprostredkovateľskú zmluvu?

Odpoveď: Áno, poskytovateľa pracovnej zdravotnej služby odporúčam považovať za sprostredkovateľa a uzatvoriť s ním aj tzv. sprostredkovateľskú zmluvu.
Nepriamo to vyplýva zo zverejneného materiálu nášho Úradu na ochranu osobných údajov SR, citujem:
“Stredne veľká spoločnosť vyrábajúca obklady poverí vykonávaním pracovnej zdravotnej služby externého sprostredkovateľa, ktorý má množstvo podobných klientov. Sprostredkovateľ musí v súlade s článkom 39 ods. 1 písm. c) určiť zodpovednú osobu za predpokladu, že ide o spracovanie vo veľkom rozsahu. Výrobca obkladov nemá nevyhnutne povinnosť poveriť zodpovednú osobu.”…

Aj keď teda cieľom príkladu bolo ozrejmiť situáciu, ktorá sa týka zodpovednej osoby, vyplýva z neho, že poskytovateľa pracovnej zdravotnej služby za sprostredkovateľa považujeme.

Máte otázku? Zašlite nám ju a my vám odpovieme na ňu čo najskôr. Priamo tu v poradni alebo vám odpoveď zašleme na váš e-mail.

Z času na čas zasielame našim klientom a príjemcom spravodaja sumár zaujímavých tém zo sveta GDPR. O tom, aký postup sa nám osvedčil, čo odporúčame, odpovede na otázky, odkazy na články, o ktorých si myslíme, že môžu pomôcť. Je samozrejmosťou, že udelený súhlas s prijímaním spravodaja môžete kedykoľvek odvolať, a to napríklad jednoduchým kliknutím na odkaz, ktorý je súčasťou každej emailovej správy, ktorú od nás obdržíte.
Scroll to Top

Odoslané

Vašu požiadavku spracujeme, a pokúsime sa Vám odpovedať čo najskôr.