GDPR Academy

Údržba systému vzdialeným prístupom

Dobrý deň. Spolupracujeme so spoločnosťou, ktorá nám formou vzdialeného prístupu vykonáva v mzdovom systéme príslušné zásahy (napríklad v prípade problémov). Je potrebné s takou spoločnosťou uzavrieť sprostredkovateľskú zmluvu?

Odpoveď: V prípade, keď sa dodávateľ služby môže len náhodne dostať do styku s osobnými údajmi, ktoré spracúva prevádzkovateľ, pričom ich systematicky nebude ďalej spracúvať, potom tohto dodávateľa nepovažujeme za sprostredkovateľa. Odporúčame len zmluvne zaviazať mlčanlivosťou.

Iná situácia by bola napríklad vtedy, keby dodávateľ poskytoval napríklad služby dátového úložiska (cloudu), kde by boli uchovávané osobné údaje prevádzkovateľa. Tohto by sme už považovali za sprostredkovateľa.

Máte otázku? Zašlite nám ju a my vám odpovieme na ňu čo najskôr. Priamo tu v poradni alebo vám odpoveď zašleme na váš e-mail.

Z času na čas zasielame našim klientom a príjemcom spravodaja sumár zaujímavých tém zo sveta GDPR. O tom, aký postup sa nám osvedčil, čo odporúčame, odpovede na otázky, odkazy na články, o ktorých si myslíme, že môžu pomôcť. Je samozrejmosťou, že udelený súhlas s prijímaním spravodaja môžete kedykoľvek odvolať, a to napríklad jednoduchým kliknutím na odkaz, ktorý je súčasťou každej emailovej správy, ktorú od nás obdržíte.
Návrat hore
Scroll to Top

Odoslané

Vašu požiadavku spracujeme, a pokúsime sa Vám odpovedať čo najskôr.