GDPR Academy

Zmluva so subdodávateľom

Dobrý deň. Spracúvaním osobných údajov sme poverili sprostredkovateľa. Tento však spolupracuje s ďalšími svojimi subdodávateľmi. Je potrebné, aby sme ako prevádzkovateľ uzatvárali zmluvy aj s týmito subdodávateľmi?

Odpoveď: Nie, ako prevádzkovateľ uzatvárate zmluvu len so sprostredkovateľom a v rámci tejto mu buď povolíte spoluprácu s ďalším subdodávateľom alebo zakážete.  Ak povolíte, potom vami poverený sprostredkovateľ by so svojim subdodávateľom mal uzatvoriť obdobnú zmluvu, ako s vami. Vy, ako prevádzkovateľ by ste samozrejme mali byť informovaný o subdodávateľoch (napríklad ako identifikačné údaje subdodávateľov a pod.).

Máte otázku? Zašlite nám ju a my vám odpovieme na ňu čo najskôr. Priamo tu v poradni alebo vám odpoveď zašleme na váš e-mail.

Z času na čas zasielame našim klientom a príjemcom spravodaja sumár zaujímavých tém zo sveta GDPR. O tom, aký postup sa nám osvedčil, čo odporúčame, odpovede na otázky, odkazy na články, o ktorých si myslíme, že môžu pomôcť. Je samozrejmosťou, že udelený súhlas s prijímaním spravodaja môžete kedykoľvek odvolať, a to napríklad jednoduchým kliknutím na odkaz, ktorý je súčasťou každej emailovej správy, ktorú od nás obdržíte.
Scroll to Top

Odoslané

Vašu požiadavku spracujeme, a pokúsime sa Vám odpovedať čo najskôr.