GDPR Academy

Právo na poskytnutie kópie osobných údajov z kamerových záznamov

Otázka: Dotknutá osoba si v našej firme uplatnila svoje právo na prístup, a to pre údaje, ktoré sú predmetom záznamu z kamier. Vo svojej žiadosti určila krátke časové obdobie pre záznam, vo vzťahu ku ktorému si uplatňuje svoje právo. Je postačujúce, keď jej vyhotovíme súbor fotografií, alebo musíme poskytnúť videozáznam? A čo v prípade, keď po prijatí žiadosti dotknutej osoby uplynie stanovená lehota pre výmaz. Môžeme dotknutej osobe oznámiť, že osobné údaje už nespracúvame?

Odpoveď: Právo na prístup k osobným údajom podľa čl. 15 GDPR je jedným z kľúčových práv dotknutej osoby. V prípade, keď si dotknutá osoba uplatňuje svoje právo vo vzťahu ku kamerovým záznamom, prevádzkovateľ obvykle poskytuje kópie údajov vo forme videozáznamu. Nie však vždy.

Obmedzený prístup

Ďalší obsah tohoto dokumentu je dostupný len prihláseným členom GDPR Academy. Prihláste sa, alebo si predplaťte členstvo.

Scroll to Top