GDPR Academy

Musí byť GDPR súčasťou všeobecných obchodných podmienok?

Otázka: Musí byť GDPR súčasťou našich Všeobecných obchodných podmienok? Máme e-shop a uvažujeme nad tým, či vložiť časť o GDPR priamo do nich, alebo vytvoríme samostatná stránku, ktorá bude len o ochrane údajov.

Odpoveď: Časť, ktorá sa venuje spracovaniu osobných údajov a ich ochrane môže byť súčasťou všeobecných obchodných podmienok, nie je to však povinnosťou.

Cieľom tzv. GDPR vo všeobecných obchodných podmienkach je plnenie povinnosti  prevádzkovateľa v zmysle čl. 13 a čl. 14 všeobecného nariadenia o ochrane údajov. Teda poskytnúť dotknutej osobe informáciu o tom, ako budú jeho osobné údaje spracúvané. Táto informácia by mala potenciálnemu zákazníkovi a neskôr zákazníkovi  (alebo inými dotknutým osobám) dostupná najneskôr v čase získavania osobných údajov.

Obmedzený prístup

Ďalší obsah tohoto dokumentu je dostupný len prihláseným členom GDPR Academy. Prihláste sa, alebo si predplaťte členstvo.

Scroll to Top