GDPR Academy

Súhlas so spracúvaním osobných údajov pre identifikačné zamestnanecké karty

Otázka: Na osobnom dotazníku pre našich budúcich zamestnancov máme uvedený aj súhlas so spracúvaním osobných údajov, a to pre fotografie. Dôvodom je, že fotku zamestnanca potrebujeme pre vystavenie identifikačnej zamestnaneckej karty. Môže byť tento súhlas hneď súčasťou dokumentu osobného dotazníka, alebo je potrebný preň samostatný formulár?

Odpoveď: To, že je súhlas súčasťou vášho osobného dotazníka by problém nebol. Súhlas nemusí byť vždy samostatným dokumentom. Môže byť súčasťou dokumentu, ktorý obsahuje aj iné informácie.

Pri súhlasoch je dôležité, aby:

  • bol súhlas udelený slobodne – to znamená, aby mala dotknutá osoba skutočne slobodnú voľbu rozhodnúť sa,
  • aby bol súhlas konkrétny – to znamená, že je jasne vymedzený účel spracúvania údajov,
  • aby bol súhlas informovaný – to znamená, aby boli dotknutej osobe poskytnuté zrozumiteľné informácie o tom, akým spôsobom budú jej údaje spracúvané
  • a aby bol jednoznačný – to znamená, že niet žiadnych pochýb, že dotknutá osoba skutočne súhlasila so spracúvaním jej osobných údajov pre vytýčený účel.

Hovoríme o základných znakoch každého súhlasu so spracúvaním osobných údajov. Ak súhlas tieto znaky nemá (všetky súčasne), nie je udelený v súlade s platnými pravidlami a spracúvanie údajov, ktoré je na ňom založené prebieha v rozpore so všeobecným nariadením o ochrane údajov.

V situácii, na ktorú sa pýtate ste nezvolili …

Tento článok si môžete prečítať celý po prihlásení

Prihláste sa, alebo si objednajte prístup. Práve teraz je tu ďalších
Otázok a odpovedí
0
Dokumentov na stiahnutie
0
Online GDPR kurzy
0

Návrat hore
Scroll to Top

Odoslané

Vašu požiadavku spracujeme, a pokúsime sa Vám odpovedať čo najskôr.