GDPR Academy

Testovanie zamestnancov informácia o spracúvaní

V rámci povinného testovania zamestnancov dochádza k spracúvaniu osobných údajov. Preto je potrebné, transparentne si plniť informačnú povinnosť voči dotknutým osobám. Teda tým, ktorých osobné údaje sa stávajú agendy testovaných zamestnancov, prípadne ďalších osôb (napríklad tzv. úzke kontakty).

O tom prečo je dôležité si plniť informačnú povinnosť, ako aj to, čo je povinnou súčasťou sa dočítate v článku “Právo dotknutej osoby byť informovaný”. V súvislosti s evidenciu vstupu dochádza k získavaniu osobných údajov priamo od dotknutých osôb, preto postupujeme podľa čl. 13 všeobecného nariadenia.

Z dostupných zdrojov z predchádzajúceho obdobia testovaní proti COVID-19 sa dokonca odporúča informovať zamestnancov aj o druhu použitého testu. Nie je to však povinnou súčasťou informačnej povinnosti v zmysle čl. 13 všeobecného nariadenia.

Informácie o spracúvaní osobných údajov, ktoré dotknutej osobe poskytnete by mali byť jasne čitateľné a zrozumiteľné.  Text by nemal byť umiestnený na priehľadnom pozadí tak, že zaniká. Zároveň by nemal byť napísaný drobným, ťažko čitateľným písmom.

Nižšie nájdete vzor informačnej povinnosti pre dotknuté osoby.

Tento článok si môžete prečítať celý po prihlásení

Prihláste sa, alebo si objednajte prístup. Práve teraz je tu ďalších
Otázok a odpovedí
0
Dokumentov na stiahnutie
0
Online GDPR kurzy
0

Návrat hore
Scroll to Top

Odoslané

Vašu požiadavku spracujeme, a pokúsime sa Vám odpovedať čo najskôr.