GDPR Academy

Musíme informovať dotknuté osoby, aj keď sme povinní údaje spracúvať?

Otázka: Sme povinní informovať podľa čl. 13 GDPR aj v prípade, keď je spracúvanie osobných údajov našou zákonnou povinnosťou?

Odpoveď: Áno, dotknutú osobu musíte informovať o spracúvaní osobných údajov aj v prípade, ak je vašim právnym základom zákonná povinnosť (čl. 6 ods. 1 písm. c) všeobecného nariadenia o ochrane údajov).

Obmedzený prístup

Ďalší obsah tohoto článku je dostupný len prihláseným členom GDPR Academy. Prihláste sa, alebo si predplaťte členstvo. Práve teraz je k dispozícii
0
Otázok a odpovedí
0
Dokumentov na stiahnutie
0
Online GDPR kurzy

Scroll to Top

Odoslané

Vašu požiadavku spracujeme, a pokúsime sa Vám odpovedať čo najskôr.